Prečo si platiť poistenie úveruAutor: Andrej Dorič
06.09.2013 (07:00)

Banky vám cez svoje zazmluvné poisťovne skoro vždy ponúknu poistenie úveru. V novej poradni vám prezradíme či sa úver poisťovať oplatí. 

Na začiatku septembra POISTOVNE.sk spustili novú poradňu na tému poistenia úverov, ktorá bude doplnená v priebehu mesiaca aj článkami z tejto oblasti.

Prezradíme vám či je poistenie úveru povinné alebo dobrovoľné. Dozviete sa aj to, čo všetko ovplyvňuje cenu poistenia úveru a aké riziká toto poistenie kryje. Zistíte tiež aké druhy úverov vám poisťovňa poistí

V poradni si prečítate či budete mať pri poistení úveru nejako obmedzené poistné krytie. Dozviete sa prečo poisťovňa nezačne splácať úver hneď ako poistenec stratí prácu a načo sú tam čakacie lehoty.

Zistíte, či za vám poisťovňa zaplatí v prípade poistnej udalosti iba splátky úveru alebo aj poplatky za vedenie úverového účtu.

lista Neprehliadnite
Vysvetlíme vám prečo je nutné mať poistenie úveru napriek tomu, že máte aj životnú poistku. Napokon sa dozviete ako vypovedať poistenie úveru a či vám môže banka kvôli tomu zvýšiť úrokovú sadzbu.

Na tieto a vaše ďalšie otázky bude v priebehu septembra odpovedať Angelika Farkašová, odborníčka na úvery z Poštovej banky.
 
Foto: Ivan Sedlák


Sponzorované odkazy