Cestovné poistenie v zahraničí má limity na lekárov

Pri využití cestovného poistenia na ošetrenie v zahraničí si dajte pozor na limity.
 

 
Ak sa vám na dovolenke stane nehoda či ochoriete, pomôže vám poistenie liečebných nákladov alebo úrazové poistenie, ktoré si kúpite v rámci cestovného poistenia. Nevyberajte si však najdrahšie súkromné kliniky, pretože poisťovne majú na ošetrenie finančné stropy.

POISTOVNE.sk zisťovali aké limity majú poisťovne pri bežných dovolenkových ochoreniach ako je bolesť zuba, ošetrenie vytknutého členku či uštipnutia hmyzom. 

Union poisťovňa uhradí náklady na ambulantné ošetrenie zubov do výšky 100 eur na jeden zub.Ak vás rozbolia alebo si poškodíte viac zubov spolu za všetky poistné udalosti vám Union preplatí náklady do výšky 300 eur.

Podobné limity má aj poisťovňa Kooperativa. “Ak nie je príčinou zlomeného zubu úraz, tak pokryjeme maximálne ošetrenie dvoch zubov. Limit pre jeden zub je stanovený do 150 eur, čiže maximálne poistné plnenie je vo výške 300 eur,” informuje Katarína Vargová, manažérka interných sietí oddelenie marketing v Kooperative.

Allianz – Slovenská poisťovňa vám náklady na akútne zubné ošetrenie uhradí do výšky 335 eur.

Ošetrenie vyvrtnutého členku alebo ošetrenie uštipnutia hmyzom vám Union poisťovňa pokryje až do výšky 250 000 eur. 

Kooperativa nemá limity na diagnózy ako vytknutý členok alebo uštipnutie hmyzom. Môžete sa u nej spoľahnúť na všeobecný limit plnenia na celkové liečebné náklady do výšky 80 000 eur.

Poisťovne chcú originály účtov

Keď si vybavíte všetky doklady od lekára (rozsah škody a uhradené náklady diagnóza, vykonané úkony a doklady o platbe ) na peniaze od poisťovne nemusíte čakať dlho. Prídu zvyčajne do 15 pracovných dnípo doložení kompletných podkladov. 

Nahlásiť poistnú udalosť síce môžete e-mailom, telefonicky či faxom, ale k likvidácii škody poisťovne zvyčajne potrebujú doložiť originál lekárskych záznamov a originálny doklad o úhrade nákladov v zahraničí. Tie môžete zaslať poštou, takže na penalize môžete čakať dlhšie. 

Neprehliadnite:

Vyberáme z Poistovne.sk

image009

„Od zábavy k úrazu je na skok,“ varuje nová preventívna kampaň

„Prevencia má cenu zlata!“ je názov novej preventívnej kampane Nadácie Allianz a Slovenského paralympijského výboru (SPV). Neuvážený skok do vody môže mať fatálne následky.
05.08.2022
Čítať viac o „Od zábavy k úrazu je na skok,“ varuje nová preventívna kampaň
chocolate-lab-dog

Ako poistiť psa? Pozornosť venujte aj bezpečnej doprave

Cestovanie so psom alebo mačkou prináša určité obmedzenia a povinnosti. Dbať treba hlavne na bezpečnosť. Čo všetko treba zabezpečiť, aby vaša cesta prebehla hladko? Prinášame základný prehľad odporúčaní a informácie o poistení zvierat.
03.08.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako poistiť psa? Pozornosť venujte aj bezpečnej doprave

Vyberáme z banky.sk