Cestovné poistenie v zahraničí má limity na lekárov

Pri využití cestovného poistenia na ošetrenie v zahraničí si dajte pozor na limity.
 

 
Ak sa vám na dovolenke stane nehoda či ochoriete, pomôže vám poistenie liečebných nákladov alebo úrazové poistenie, ktoré si kúpite v rámci cestovného poistenia. Nevyberajte si však najdrahšie súkromné kliniky, pretože poisťovne majú na ošetrenie finančné stropy.

POISTOVNE.sk zisťovali aké limity majú poisťovne pri bežných dovolenkových ochoreniach ako je bolesť zuba, ošetrenie vytknutého členku či uštipnutia hmyzom. 

Union poisťovňa uhradí náklady na ambulantné ošetrenie zubov do výšky 100 eur na jeden zub.Ak vás rozbolia alebo si poškodíte viac zubov spolu za všetky poistné udalosti vám Union preplatí náklady do výšky 300 eur.

Podobné limity má aj poisťovňa Kooperativa. “Ak nie je príčinou zlomeného zubu úraz, tak pokryjeme maximálne ošetrenie dvoch zubov. Limit pre jeden zub je stanovený do 150 eur, čiže maximálne poistné plnenie je vo výške 300 eur,” informuje Katarína Vargová, manažérka interných sietí oddelenie marketing v Kooperative.

Allianz – Slovenská poisťovňa vám náklady na akútne zubné ošetrenie uhradí do výšky 335 eur.

Ošetrenie vyvrtnutého členku alebo ošetrenie uštipnutia hmyzom vám Union poisťovňa pokryje až do výšky 250 000 eur. 

Kooperativa nemá limity na diagnózy ako vytknutý členok alebo uštipnutie hmyzom. Môžete sa u nej spoľahnúť na všeobecný limit plnenia na celkové liečebné náklady do výšky 80 000 eur.

Poisťovne chcú originály účtov

Keď si vybavíte všetky doklady od lekára (rozsah škody a uhradené náklady diagnóza, vykonané úkony a doklady o platbe ) na peniaze od poisťovne nemusíte čakať dlho. Prídu zvyčajne do 15 pracovných dnípo doložení kompletných podkladov. 

Nahlásiť poistnú udalosť síce môžete e-mailom, telefonicky či faxom, ale k likvidácii škody poisťovne zvyčajne potrebujú doložiť originál lekárskych záznamov a originálny doklad o úhrade nákladov v zahraničí. Tie môžete zaslať poštou, takže na penalize môžete čakať dlhšie. 

Neprehliadnite:

Vyberáme z Poistovne.sk

businessmen-hold-blank-iphone

Aplikácia, v ktorej si klient sám zlikviduje škodovú udalosť. Bez obhliadky a bez faktúr

Nové technológie a inovácie tlačia na firmy vo všetkých odvetviach priemyslu. Pokroku sa nevyhýba ani poisťovníctvo, ktoré okrem bežných ONLINE riešení pri uzatváraní poistenia napreduje aj pri likvidácii škodových udalostí. Vedeli ste, že existuje aplikácia, v ktorej si klient samostatne, rýchlo a jednoducho aj z pohodlia domova zlikviduje škodovú udalosť? A stačí mu na to len smartfón a 15 minút.
28.10.2020
Čítať viac o Aplikácia, v ktorej si klient sám zlikviduje škodovú udalosť. Bez obhliadky a bez faktúr
hands-grasping-a-steering-wheel

Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?

Ak nie ste spokojný s ponukou PZP, ktorú vám dala vaša poisťovňa, môžete zmluvu vypovedať a poistiť sa v inej poisťovni. Akú formu má mať výpoveď a aké lehoty musíte dodržať?
26.10.2020 | redakcia
Čítať viac o Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?

Vyberáme z banky.sk