Na dovolenke si môžete pripoistiť aj psa, ale nie všade

V rámci cestovného poistenia si môžete pripoistiť liečebné náklady na vášho psa, ale aj prípad keď váš miláčik niekoho uhryzne 

 
Ak sa na dovolenke bojíte o svojho psa či mačku, že vám ochorie či niekoho pohryzie môžete si tieto prípady pripoistiť. Neponúkajú to však všetky poisťovne.

Union poisťovňa v rámci individuálneho komplexného cestovného poistenia ponúka poistenie domáceho zvieraťa pri ceste do zahraničia.

„V prípade, že si so sebou na dovolenku do zahraničia klient berie aj svojho domáceho miláčika, teda aj psa, môže aj pre neho uzatvoriť cestovné poistenie, ktorého súčasťou je poistenie liečebných nákladov v zahraničí a poistenie zodpovednosti za škody,“ informuje Judita Smatanová, hovorkyňa Union poisťovne.

Poistenie liečebných nákladov v zahraničí vám pokryje poplatky, ktoré je v zahraničí nevyhnutné zaplatiť za ošetrenie u veterinárneho lekára vrátane predpísaných liekov a predpísaných zdravotníckych pomôcok a materiálu. Poistenie vám preplatí aj jeho hospitalizáciu či prepravu do najbližšieho veterinárneho zariadenia. 

Union limituje liečebné náklady stropom 1000 eur. Za pri poistenie psa v rámci komplexného cestovného poistenia do Chorvátska na 14 dní by ste zaplatili 7 eur.

Na druhej strane liečebné náklady svojich zvieracích miláčikov si nepoistíte napríklad v ČSOB poisťovni

Pripoistenie zodpovednosti za psa 

V rámci cestovného poistenia si môžete v ČSOB poisťovni pripoistiť aj zodpovednosť za domáce zviera. „V rámci tohto pripoistenia hradíme aj zodpovednostné škody z držby zvierat. Zodpovednostné škody sa ale posudzujú vždy individuálne a hlavne so zreteľom na právne predpisy krajiny, kde poistná udalosť nastala,“ vysvetľuje Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB. 

Mali by ste si dávať pozor hlavne na to, že pohryznutie psom môže poisťovňa často definovať ako hrubú nedbanlivosť a v takomto prípade vám nič nepreplatí. 

Ani Union poisťovňa v rámci tohto poistenia neuhradí bolestné tretej osobe a kryje zodpovednosť za škodu maximálne do výšky 2000 eur.

Ak by ste si chceli poistenie znížiť argumentom, že vás pes je cvičený či malý na to, by niekomu ublížil nepochodíte. „Pri cene poistenia veľkosť ani výcvik psa nezohľadňujeme,“ tvrdí Eliášová. 

Podobne aj v Union poisťovni výška poistného závisí len od počtu dní, ktoré strávite so svojím domácim zvieraťom v zahraničí a nie od jeho výcviku. Smatanová však pripomína, že poistiť je možné len domáceho miláčika, ktorý vlastní medzinárodný očkovací preukaz.

Neprehliadnite:

Vyberáme z Poistovne.sk

freelancer-typing-on-keyboard

Dá sa investičné poistenie zmeniť na rizikové?

Ak sa niekto dostal do ťažkej finančnej situácie a má investičné či kapitálové poistenie, môže svoju poistnú zmluvu zmeniť na rizikovú? Môže nasporené peniaze vybrať a použiť na preklenutie finančných ťažkostí? Dá sa zmeniť zmluva bez toho, aby ju klient musel vypovedať a uzatvoriť novú?
07.04.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Dá sa investičné poistenie zmeniť na rizikové?
doctors-office-flatlay

Čo robiť, ak vaše dieťa má COVID-19?

Aj keď sa o korona víruse hovorí najčastejšie v spojení so staršími ľuďmi, nevyhýba sa ani deťom. Pozrite si, koľko detí sa už s COVIDom stretlo. Poradíme vám, ako treba postupovať, ak sa nakazí dieťa.
30.03.2021 | redakcia
Čítať viac o Čo robiť, ak vaše dieťa má COVID-19?
reading-in-hospital-waiting-room

Hodnotenie nemocníc 2020

Rebríček nemocníc bol zostavený za náklade hodnotenia takmer 6,5 tisíc pacientmi. Pozrite si, ktoré nemocnice sú hodnotené ako najlepšie a ktoré skončili na chvoste.
26.03.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Hodnotenie nemocníc 2020

Vyberáme z banky.sk