Čo všetko by ste mali zvažovať pri výbere cestovného poistenia

Na cestovnom poistení dokážete ušetriť, ak si ho správne namodelujete. 


Pri ceste do zahraničia už málokto riskuje výjazd bez poistky. Poisťovne ponúkajú rôzne balíčky cestovného poistenia, treba si len správne vybrať. V prvom rade sa nedajte nalákať na už predpripravené balíky poistenia na weboch bánk. Ak niečo z ponuky nepotrebujete zvyčajne vám poisťovne umožnia si balík naplniť tým čím chcete. 

Ak viete, že nebudete na dovolenke športovať, možno je zbytočné siplatiť poistenie úrazu pri športových aktivitách. Keď sa nebojíte o svoju batožinu, lebomáte bezpečné ubytovanie či auto ani to nie je nevyhnutné siplatiť. 

Na druhej strane poistenie liečebných nákladov sa vám zíde skoro vždy. 

„Pri výbere cestovného poistenia je dôležité si zvážiť, aké aktivity bude človek počas zahraničného pobytu vykonávať, či to budú bežné rekreačné aktivity alebo rizikovejšie činnosti, ktoré spravidla vyžadujú pripoistenie,“ upozorňuje Peter Ripka, manažér Odboru upisovania rizík a produktového manažmentu Retail z ČSOB Poisťovne v našej novej poradni.

Pri poistení si pozorne preštudujete aké sú ceny pri jednotlivých aj destináciách. Ak ste na dovolenke iba v Európe, neplaťte si zbytočne poistku na celý svet. Ak cestujete do zámoria, dajte si pozor na to, že USA sú drahou krajinou, čo sa týka zdravotnej starostlivosti takže si za poistenie priplatíte. 

Ušetriť môžete aj keď si dobre zmanažujete dĺžku pobytu v cudzine s dĺžkou poistenia. Ak cestujete častejšie na kratšie cesty, oplatí sa celoročné prerušované poistenie. Ak iba raz do roka k moru, stačí vám krátkodobé poistenie. Ak máte poistenie ku kreditnej karte, zistite si čo všetko kryje a či vôbec ešte nejaké pripoistenie potrebujete.

Zistite si aj to či poisťovňa neponúka zľavu ak si poistenie kúpite online či keď u nej máte iný druh poistenia. Poisťovne to zvyčajne robia a vy ušetríte. 

Neprehliadnite:

Vyberáme z Poistovne.sk

freelancer-typing-on-keyboard

Dá sa investičné poistenie zmeniť na rizikové?

Ak sa niekto dostal do ťažkej finančnej situácie a má investičné či kapitálové poistenie, môže svoju poistnú zmluvu zmeniť na rizikovú? Môže nasporené peniaze vybrať a použiť na preklenutie finančných ťažkostí? Dá sa zmeniť zmluva bez toho, aby ju klient musel vypovedať a uzatvoriť novú?
07.04.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Dá sa investičné poistenie zmeniť na rizikové?
doctors-office-flatlay

Čo robiť, ak vaše dieťa má COVID-19?

Aj keď sa o korona víruse hovorí najčastejšie v spojení so staršími ľuďmi, nevyhýba sa ani deťom. Pozrite si, koľko detí sa už s COVIDom stretlo. Poradíme vám, ako treba postupovať, ak sa nakazí dieťa.
30.03.2021 | redakcia
Čítať viac o Čo robiť, ak vaše dieťa má COVID-19?
reading-in-hospital-waiting-room

Hodnotenie nemocníc 2020

Rebríček nemocníc bol zostavený za náklade hodnotenia takmer 6,5 tisíc pacientmi. Pozrite si, ktoré nemocnice sú hodnotené ako najlepšie a ktoré skončili na chvoste.
26.03.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Hodnotenie nemocníc 2020

Vyberáme z banky.sk