Asistenčná služba pri nehode sa zíde

K havarijnej poistke vám poisťovne pribalia aj svoje asistenčné služby. Nebojte sa ich využívať.  

 
Asistenčné služba vám môže pomôcť pri oprave vozidla a jeho odťahu do servisu, pri hľadaní ubytovania v núdzi po nehode či zabezpečí náhradné vozidlo po nehode. Niektoré poisťovne ponúkajú aj služby drink taxi, ak ste si vypili. 

Je treba vedieť, že ani asistencia nie je všemohúca. Poisťovne majú napríklad geografické obmedzenia kde vám už nepomôžu. Slovenské poisťovne zvyčajne pomáhajú v celej Európe pričom pridávajú aj Turecko. Allianz-Slovenská poisťovňa má výnimku Moldavsko a Bielorusko, kde vám už neposkytne tieto služby. Na druhej strane v zámorí ako v USA naše poisťovne zvyčajne asistenciu neposkytujú.

Stropy na pomoc

Limity majú poisťovne aj na frekvencii využitia asistencie v rámci jednej nehody, vo výške finančnej pomoci pri oprave auta či pri ubytovaní poistenca. V Uniqa poisťovni výška limitov závisí od vami zvoleného asistenčného programu, druhu vozidla, typu asistenčnej udalosti a tiež od miesta vzniku udalosti. 

"V rámci jednej udalosti je možné rozsah služieb kombinovať,” uvádza Imrich Polák z oddelenia poistenia motorových vozidiel Uniqa.

Generali poisťovňa vám podľa druhu havarijnej poistky preplatí opravu na mieste iba do 130 eur, za odťah vám ponúkne do 300 eur ( zo zahraničia do 600 eur) a ubytuje vás na svoje náklady ina na 3 noci do 100 eur na noc. Na právnika vám prispeje do 400 eur.

Volajte pomoc čím skôr

Ak ste v strese, a po nehode zabudnete kontaktovať asisistenčnú službu hrozí vám, že o jej bezplatné služby prídete. To platí napríklad v Generali poisťovni. “V prípade, že bol odťah nariadený políciou, je možné dodatočne preplatiť odťah vozidla do výšky stanovených limitov,” dodáva Zuzana Hliváková, marketingová riaditeľka Generali.

Musím počúvať rady asisistenčnej služby by ste mali počúvať hoci vám radí vám nevyhovujúci variant opravy auta. Dohoda je však možná.

“Asistenčná služba odporučí klientovi najoptimálnejšie riešenie situácie v danom momente. V prípade, že klient nie je s navrhovaným riešením spokojný, je mu ponúknutá alternatívna možnosť riešenia,” vysvetľuje Hliváková. 

Neprehliadnite:

Vyberáme z Poistovne.sk

image009

„Od zábavy k úrazu je na skok,“ varuje nová preventívna kampaň

„Prevencia má cenu zlata!“ je názov novej preventívnej kampane Nadácie Allianz a Slovenského paralympijského výboru (SPV). Neuvážený skok do vody môže mať fatálne následky.
05.08.2022
Čítať viac o „Od zábavy k úrazu je na skok,“ varuje nová preventívna kampaň
chocolate-lab-dog

Ako poistiť psa? Pozornosť venujte aj bezpečnej doprave

Cestovanie so psom alebo mačkou prináša určité obmedzenia a povinnosti. Dbať treba hlavne na bezpečnosť. Čo všetko treba zabezpečiť, aby vaša cesta prebehla hladko? Prinášame základný prehľad odporúčaní a informácie o poistení zvierat.
03.08.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako poistiť psa? Pozornosť venujte aj bezpečnej doprave

Vyberáme z banky.sk