Poistenie úrazu vám liečebné náklady nepreplatí

V rámci cestovného poistenia vám poisťovne okrem poistenia liečebných nákladov ponúkajú aj poistenie úrazu. Oplatí sa platiť si obe poistenia?  

 
Keď sa na zahraničnej dovolenke či lyžovačke zraníte pomôže vám klasické cestovné poistenie, ktoré hradí aj liečebné náklady po úraze. Načo je vám potom ešte úrazové poistenie?

“Ide o dve úplne odlišné krytia, ktoré spolu v zásade nesúvisia,” vysvetľuje Gabriel Tóth, marketingový špecialista z Allianz –Slovenskej poisťovne.

Poistenie liečebných nákladov vám pokryje priame náklady na liečenie neočakávaného náhleho ochorenia alebo úrazu (napríklad poplatky za vyšetrenie, ošetrenie, nemocničný pobyt, chirurgické zákroky ), vrátane nákladov na váš prevoz do nemocnice či do vlasti. “Poistenie liečebných nákladov kryje aj predpísané lieky či dopravu neplnoletých do miesta bydliska,” dodáva Zuzana Hliváková, marketingová riaditeľka poisťovne Generali.

Na druhej strane poistenie úrazu je jednorazové odškodnenie (iba vo výške dohodnutej poistnej sumy) v prípade trvalých následkov po úraze či v prípade smrti. “Z úrazového poistenia sa žiadne liečebné náklady nekryjú,” dodáva Tóth. 

V Union aj Generali poisťovni vám trvalé následky posudzujú spravidla po roku od vzniku úrazu. „To znamená, ak si klient napríklad pri lyžovačke v Rakúsku zlomí končatinu a potrebuje ošetrenie alebo operáciu, budú kryté z poistenia liečebných nákladov. Ak sa po roku vyskytnú trvalé následky po uvedenom úraze, poistné plnenie si môže uplatniť z úrazového poistenia, dodáva Hliváková. 

Neprehliadnite:
Online cestovné poistenie si môžete kúpiť aj po vycestovaní
Celoročné nepretržité cestovné poistenie musíte zaplatiť naraz
Mladí majú pri cestovnom poistení zľavy

Vyberáme z Poistovne.sk

hand-logs-in-to-laptop

Sme tu pre všetko, na čom záleží

V KOMUNÁLNEJ poisťovni sa vám snažíme ponúknuť tie najkomfortnejšie riešenia, čomu neustále prispôsobujeme aj našu webovú stránku www.kpas.sk. Uzatvorenie poistenia, nahlasovanie poistnej udalosti či správa klientskeho účtu – to všetko s nami vybavíte bezpečne a z pohodlia domova.
17.09.2020
Čítať viac o Sme tu pre všetko, na čom záleží
burst-nicole-de-khors-young-old-using-technology

Zmena zdravotnej poisťovne je jednoduchá. Zvládnete ju aj cez internet.

Minulý rok zmenilo zdravotnú poisťovňu viac ako 242-tisíc ľudí. Posledný termín na zmenu zdravotnej poisťovne tento rok je 30.9.2020. Akým spôsobom môžete podať prihlášku a na čo nesmiete zabudnúť?
14.09.2020 | redakcia
Čítať viac o Zmena zdravotnej poisťovne je jednoduchá. Zvládnete ju aj cez internet.
burst-Matthew Henry-zubar

Ponuka benefitov zdravotných poisťovní na rok 2021

Zdravotné poisťovne bojujú o klientov rôznymi benefitmi, ktoré poistencovi dokážu ušetriť stovky euro ročne. Oproti minulému roku pribudlo veľa noviniek. Oplatí sa ich poznať.
10.09.2020 | redakcia
Čítať viac o Ponuka benefitov zdravotných poisťovní na rok 2021

Vyberáme z banky.sk