SMS poistenie sa rozširuje

V minulom roku ponúkala na Slovensku poistenie cez SMS správy iba Union poisťovňa. Teraz sa pridáva aj Allianz-Slovenská poisťovňa.  

 
Poisťovne na Slovensku už objavili po internete aj ďalší predajný kanál pre cestovné poistenie- mobilné SMS správy. „SMS poistenie je vhodná voľba pre všetkých, ktorí si nestihli alebo zabudli pred cestou uzatvoriť cestovné poistenie do zahraničia alebo poistenie do slovenských hôr,“ informuje Gabriel Tóth, špecialista externej komunikácie Allianz - Slovenská poisťovne.

V Allianz-SP si cez SMS môžete poistiť liečebné náklady v zahraničí a dopoistiť si k nemu poistenie úrazu, batožiny, či zodpovednosti za škodu. Podobné produkty ponúka aj Union poisťovňa. Poistenie liečebných nákladov vás vyjde v Allianz-SP pre Európu a Stredomorie 1 eur / 1 deň s krytím až do výšky 110 000 eur. 

Limity SMS poistenia

Hoci SMS poistenie sa dá veľmi rýchlo a jednoducho uzatvoriť má aj isté limity a nevýhody oproti bežnému poisteniu. Ak chcete poistiť viacerých členov rodiny musíte posielať viacero SMSiek a to stojí čas aj peniaze. Gabriel Tóth z Allianz-SP tvrdí, že všetky SMSky odoslané aj prijaté počas uzatvárania poistenia sú zdarma. Klient platí len cenu za poistenie. 

Union poisťovni je to inak. „Klient okrem ceny poistenia uhrádza aj telekomunikačný poplatok za uzatvorenie SMS poistenia,“ informuje Judita Smatanová, hovorkyňa Union poisťovne. Orientačne je to 0,80 eur za dve SMS potrebné na uzavretie SMS poistenia.

Ďalšia nevýhoda SMS poistenia je, že ho poisťovne ponúkajú iba na kratší čas. V Union poisťovni sa môžete cez SMS poistiť maximálne na 12 dní, v Allianz-SP je to doma obmedzená na 14 dní. „V prípade, že sa chce klient poistiť na dlhšiu dobu, môže sa poistiť online alebo ak sa chce poistiť dlhodobo, odporúčame uzatvoriť si Celoročné cestovné poistenie,“ dodáva Smatanová. 

Kto by chcel nejaký papierový doklad o poistení pri tomto druhu ho nedostane. Poisťovne doklad nevystavujú. Ako potvrdenie o uzatvorení zmluvy SMS poistenia je potvrdzovacia SMSka v mobile. 

Na druhej strane platenie za takého poistenie je jednoduché. Poistenie zaplatíte vo faktúre, ktorú vám zašle váš mobilný operátor. „V prípade, že využívate formu predplateného kreditu, suma za poistenie bude automaticky odrátaná z kreditu,“ dodáva Tóth. 

Pozrite si tiež:
Cestovné poistenie pre mladých študentov je lacnejšie
Banky ponúkajú k platobným kartám aj cestovné poistenie
Celoročné poistenie sa dá predĺžiť aj zo zahraničia

Vyberáme z Poistovne.sk

33131_obr

Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške

ýka sa to tých samostatne zárobkovo činných osôb, ktoré podali daňové priznanie za minulý rok v pôvodnej lehote do 31. marca tohto roka.
07.08.2020
Čítať viac o Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške
ohen

Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Pri varení či grilovaní na záhrade by sme nemali zabúdať na to, že aj malá neopatrnosť môže spôsobiť značné škody na majetku a na zdraví.
06.08.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Vyberáme z banky.sk