Nehnuteľnosť


Čo by ste mali vedieť, ak sa rozhodnete prenajať byt
29.06.2016 - Prenájom bytu môže byť nielen atraktívnym zhodnotením investície, ale zároveň aj zdrojom mnohých patálií. Dobre napísaná nájomná zmluva a poistenie nehnuteľnosti, resp. domácnosti sú základnými predpokladmi, ako eliminovať prípadné riziká. čítať viac »
Prenajímate? Poistenie nepotrebujete iba vy
28.06.2016 - Ste vlastník bytu či domu a rozhodli ste sa ho prenajať? Môže to byť skvelé rozhodnutie, avšak na niekoľko vecí rozhodne treba pamätať. Napríklad na to, že poistiť si domácnosť nepotrebujete iba vy ako majiteľ. Rozhodne bude lepšie, ak bude mať poistenie aj váš podnájomník. čítať viac »
Ak vytopíte susedov alebo pes pohryzie návštevu, pomôže poistenie zodpovednosti
15.06.2016 - Poistenie majetku nemusí byť len o poistení nehnuteľnosti či domácnosti. Moderné poistenia ponúkajú možnosť poistiť si v rámci poistenia majetku aj zodpovednosť za škodu. Takéto poistenie za klientov zaplatí škody, ak napríklad vytopia susedov, ich pes pohryzie návštevu či ich dieťa oškrie susedovo auto. Poistenie pritom stojí len pár eur ročne. čítať viac »
Vytopili vás susedia? Takto by ste mali postupovať
15.06.2016 - Nepríjemná situácia. Boli ste pár dní z domu preč a „privítal“ vás vytopený byt. Poisťovňa susedov vám však zaplatila iba časť nákladov na obnovu pôvodného stavu stien. Tabuľky vraj nepustia a susedia odmietajú doplatiť rozdiel. čítať viac »
Riziká podpoistenia domácnosti
10.06.2016 - Podpoistenie ako také sme už spomínali v jednom z predchádzajúcich článkov. Teraz sa naň pozrieme podrobnejšie a zároveň aj na dôsledky, ktoré môžeme čakať, ak cenu svojej nehnuteľnosti a domácnosti správne neodhadneme. Šetrenie na nesprávnom mieste sa nám totiž môže škaredo vypomstiť. čítať viac »
Na čo pozor pri poistení domova
09.06.2016 - Buď akceptujete poistnú sumu, ktorú stanovil poisťovateľ, alebo si poistnú sumu upravíte sám. Pozor však na podpoistenie. čítať viac »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>

Sponzorované odkazy