Nezamestnanosť v rámci celej OECD v auguste stagnovala vo výške 5,8 %10.10.2017 (12:30)

Najvýraznejšie sa augustová nezamestnanosť v rámci Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj medzimesačne znížila v Lotyšsku a na Slovensku, najviac stúpla v Rakúsku.

Priemerná miera nezamestnanosti v krajinách, ktoré sú členmi Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD), sa v auguste medzimesačne nezmenila a zostala vo výške 5,8 percenta. Na tejto úrovni pritom stagnuje už od mája. V eurozóne sa augustová nezamestnanosť oproti júlu tiež nezmenila a už tretí mesiac v rade bola vo výške 9,1 percenta. OECD o tom informovala v utorok v správe, ktorú poskytla agentúre SITA.

Získajte vstupný bonus až 999 EUR

V rámci členov OECD miera nezamestnanosti v auguste medzimesačne najvýraznejšie klesla v Lotyšsku, a to o 0,3 percentuálneho bodu (pb) na 8,2 percenta, a na Slovensku, o 0,2 pb na 7,5 percenta. Najhorší vývoj bol v Rakúsku, kde oproti júlu nezamestnanosť stúpla o 0,2 pb na 5,6 percenta.

Miera nezamestnanosti v USA v auguste medzimesačne stúpla o 0,1 pb na 4,4 percenta. V Japonsku sa nezmenila a zostala vo výške 2,8 percenta, ale v Kanade sa znížila o 0,1 pb na 6,2 percenta, pričom išlo už o tretí mesiac jej poklesu. Podľa najnovších údajov sa nezamestnanosť v USA v septembri zmenšila o 0,2 pb na 4,2 percenta.
 


Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák


Sponzorované odkazy